Vilcieniņi – turnīrs noslēdzies.

Tiem kas zināja – atkārtoju, tiem kas nezināja – informēju – nesen, 22.11.2014 , oficiāli noslēdzās turnīrs “Vilcieniņu rudens līga 2014″ (Vilcieniņi – populārā spēle” Ticket to ride”)

Sākšu ar obligāto “Paldies” sadaļu , un saku paldies:

  • turnīra dalībniekiem, kas izturēja 10 kārtu maratonu (jeb 5 mēnešus)
  • “Vilcieniņu pavasara līga” dalībniekiem, bet jo īpaši – Raimondam, par info nopludināšanu, Edijam par nolikumu un protokoliem, Mārtiņam par kalendāru
  • makatana.lv komandai, īpaši Artūram aka MamuC par LV kartes pamatdatiem
  • Jānim, Leldei un maketi,lv kolektīvam par superīgajām balvām, Kasparam par balvām no Rīgas Domes, Janai par balvām no “Pasažieru vilciena” un Zaigai par balvām no “Latvijas Valsts Ceļi” un “Latvijas Autoceļu direkcija”
  • Paldies Cipānam, kas to visu apkopoja 🙂

Oficiālā daļa pieveikta, pārejam pie neoficiāli informatīvās.

Reiz, sensenos laikos, bet ja gribam būt precīzi – jūnija sākumā, kad Kažes blogā izlasīju par pavasara līgu, man radās visnotaļ loģiska doma – “Eu, bet mēs arī šitā varētu” 😉 Domāts – darīts ! Principā, pietika ar vienu motivējošu e-pastu, lai cilvēki pavilktos. Un tā , nepilna mēneša laikā tapa turnīra noteikumi, dalībnieku sastāvs, izspēles kārtība , komunikāciju platforma un speciāli turnīram – spēles Latvijas versija, jūnija beigās – dalībnieku numuru izloze un treniņspēles, un ar 1. jūliju varējām pilnvērtīgi sākt turnīru.

Spēlējām mēs Latvijas, Eiropas, Indijas, Āzijas un ASV variantus, katram spēlētājam izspēlējot katru spēli četras reizes ar dažādiem pretiniekiem, un izspēle bija sastādīta, ka katrs ar katru izspēlē vismaz vienu reizi, bet ne vairāk kā 3 reizes.
1 kārta – 2 nedēļas, kuru laikā 4 četrinieki izspēlē savas spēles, savstarpēji vienojoties par spēles vietu un laiku.

Tas laikam ir būtiskākais,kas jāzin par turnīru.

Tā kā daudz izmantojam jau pārbaudītas vērtības, tad kāpēc lai turnīra apraksts būtu izņēmums – un tieši tāpēc, turnīra aprakstā, pievērsīšos personālijām, sniedzot ieskatu par turnīra dalībniekiem..

Evita.

Evita Evita draudzīgajam turnīra kolektīvam pievienojās 6. kārtā, nomainot Kārli, kura turnīra plānus nojauca komandējums, tomēr viņš atstāja samērā solīdu punktu bagāžu, un turnīru Evita uzsāka, atrodoties tobrīd 6. vietā. Tā kā man pašam turnīra gaitā ar Evitu uzspēlēt nesanāca (jo vairākas reizes spēlēju ar Kārli), taču pazīstot viņu dzīvē, kā arī spēlējot citas spēles ne turnīra ietvaros – Evita ir spēles baudītāja. Rezultāts viņai nav mazsvarīgs, jo uzvarēt patīk katram, tomēr nav primārais.
Spēlēja bez izteiktas stratēģijas, kaut gan – ja tā padomā, tad arī “kā būs – tā būs” – arī ir sava veida stratēģija 😉
Pozitīvisma iemiesojums, visur ar savu klātbūtni un smaidu atraisa publiku. Bieži paliek aizkadrā, bet tāds ir tas fotogrāfu liktenis. Tāpēc paldies, ka uzradās vēl kāds, kas iemūžināja turnīra norisi .
Un protams – skaista, gudra un enerģiska 😉

Egita.

EgitaJau no paša tunīra sākuma tika uzskatīta par vienu no galvenajiem pretendentiem uz titulu, ko turnīra gaitā arī apstiprināja, turoties uz pjedestāla vai minot uz papēžiem pirmajam trijniekam. Šoreiz iegāza tālie austumi – 2 ne pārāk veiksmīgas kārtas, abas Indijā un Āzijā pabojāja izredzes uz galveno balvu, bet cerības uz uzvaru turnīrā saglabāja līdz pat pēdējai kārtai, palīdzot uzturēt intrigu, tomēr pēdējās spēlēs pietrūka pavisam mazliet.
To ko Egita neiespēja Austrumos, to ar uzviju atspēlēja ASV – pārliecinoši labākais rezultāts pēc spēļu punktiem un arī ASV rekords (172p)
Godam nopelnīta ASV eksperta balva.
Pielietoja garāko ceļu stratēģiju, tādējādi nopelnot arī Ceļu meistara balvu par turnīra garāko ceļu.
Laipni piekrita pie sevis uzņemt turnīra noslēguma ballīti – apsveicama drosme 🙂
Pie tā visa jāpiemin – skaista, gudra 2 razbainieku mamma, kas vēl vilcieniņus nespēlē, bet nākotē – kas zin, varbūt sastādīs konkurenci 😉

Ilze C.

03IlzeC Ilzei mēs īsti nemaz nedevām izvēles iespēju, pieklājības pēc tikai pajautājām – vai spēlēsi 😉 Asistēja Latvijas spēles sagatavošanā, paciešot ka es ar Mārtiņu bijām okupējuši ne tikai dzīvokli līdz vēlām naktīm, bet arī aizņēmām TV ekrānu kā papildus monitoru. Turnīru sāka bikli, ar spožiem rezultātiem nespīdēja, bet vidusdaļā iespēlējās, izcīnīja pāris uzvaras, atņemot līderiem punktus un padarot turnīra tabulu interesantāku. Žēl ka nespēja noturēt vidusdaļā uzņemto tempu. Cilvēks, kam patīk doties ciemos un uzņemt viesus. Kā dzirdēju, esot bijis lielisks suši vakars 😉
Neapšaubāmi – skaista, gudra un atsaucīga.
Ak jā, turnīra noslēgumā par neveiksmēm vilcienos atspēlējās Dixit’ā, pārējos pieveicot ar pamatīgu atrāvienu 😉

Ilva.

IlvaCaca, gudrā blondīne (legally blonde).
Statistiķe un aprēķinātāja 😉
Turnīru sāka varen sparīgi , turoties augšgalā ap 4-5. vietu, 6. kārtā jau pat kopvērtējumā ierāpjoties pjedestālā, bet tad iespēlējās tie, kas turnīru bija iesākuši mierīgākos tempos, rezultātā – cik izcilas pirmās kārtas, tik neizteiksmīgas četras pēdējās (visas zem vidējā) Hokeja terminoloģijā – kā Rīgas Dinamo – potenciāls ir, bet ar momentu realizāciju – švaki.
Savas prasmes lieliski nodemonstrēja Āzijā – kur citiem līderiem klājās pagrūti, tur Ilvai 3 uzvaras no 4. Kopvērtējumā godpilnā 7. vieta, bet mēs visi zinām ka varēja arī labāk.

Ilva ir gardēde, tāpēc spēlēs ar viņu faktiski vienmēr varēja rēķināties, ka komplektā būs kāda delikatese vai garda uzkoda. Vai arī tas bija māņu manevrs konkurentu uzmanības novēršanai ?

To, ka Ilva ir gudra, es uzrakstīju jau sākumā. Beigās varu pierakstīt – smuka arī 😉

Inese (arī Chi, Čiploks)

Chi Spēlētāja, kas jau uzreiz, laiku lieki netērējot, turnīru sāka ar dubultuzvaru un nodemonstrēja savas ambīcijas. Daži bija šokā, daži viltīgi smīnēja, sak lai jau skrien, ka nesanāk tā, ka tie pirmie būs tie pēdējie, un kurš smiesies visgardāk, to mēs vēl redzēsim. Turpmākā spēle atgādināja kardiogrammu – pīķis lejā, pīķis augšā. Izcilas kārtas mijās ar, maigi izsakoties, viduvējām – labajās kārtās ap 200 punktiem, pārējās – ap knapi 160. Lūzums notika 8. kārtā, kad sekojot šādam spēļu ritmam, pēc ideāli aizvadītas 7. kārtas bija jāseko kritumam. Taču – nekā – izcili rezultāti arī 8. un 9. kārtā. Tomēr par intrigu parūpējās 10. kārtā , kuru uzvarot bija pat iespēja izraut uzvaru kopvērtējumā, bet tā vietā “pārdega” un tika pie sava sliktākā rezultāta turnīrā, paverot iespēju tuvākajiem sekotājiem iekļūt top3. Tomēr tuvākie sekotāji dāvanu nenovērtēja, un lai arī ar pamatīgu izbīli, galu galā – 3. vieta kopvērtējumā.
Arī Chi pārsvarā pieturējās pie garo ceļu taktikas, uzbūvējot turnīra otro garāko ceļu.
Bez tam , ar 3 uzvaām no 4, savam balvu klāstam pieplusoja arī medaļu “ASV eksperts
Vienīgā daiļā dzimuma pārstāve “Grande Finale” finālā

Ups, gandrīz aizmirsu uzrakstīt, ka Inese ir daiļa, gudra, praktiska utt.utjp. 😉

Daina.

06Daina Dainas stratēģija šķiet bija “jo mazāk riskē, jo mazāk kaut kas var noiet greizi” Turnīra gaitā tomēr šāda taktika biežāk noveda pie zaudējumiem, bet izdevās arī izcīnīt uzvaru spēlē, izpildot vien divas misijas. Bet – kļūdās pat paši piesardzīgākie, un daļa atcerēsies, kā Daina izpildija misijas bet… tās kuras nolika, nevis, tās kuras paturēja. Arī nēģi esot bijuši varen gardi. Par šo gan es neesmu kompots, pardon, kompetents spriest, jo nebiju konkrētajā četriniekā, bet atsauksmes bija labas. Beigu beigās tas viss rezultējās vietā, ar kuru parasti sāk apbalvošanas un stāsta ka nākamreiz veikšoties labāk. Mēs arī ticam un ceram, ka nākotnē veiksies labāk, lai gan no otras puses – pēdējai vietai vismaz ir balva, citiem vispār nav nekā. Diezgan loģiski.
P.S. Balvas nosaukums bija “Sliedes bija aizputinātas
P.P.S. Būtu muļķīgi neuzrakstīt ka Daina ir skaista, gudra un visādi citādi forša 😉

Cipāns

Cipans Ja nu jums lasot sāka šķist, ka šis ir kāda dāmu kluba apraksts – varu nomierināt – tā nav, tādā secībā vienkārši dalībnieki bija salozējušies. Kā jau pēc bildes var noprast – biju turnīra galvenais mašīnists, respektīvi – atbildīgais par informāciju, cipariņiem, statistiku un tamlīdzīgām lietām. Principā, ņemot to vērā, jāatzīst ka mana zemā vieta ir zināms parsteigums, jo kā zināms – papīrs dators pacieš visu un zolē uzvar tas kurš veic pierakstus 😉 Ok, varbūt ja ne turnīrā, tad vismaz Latvijā man teorētiski bija jābūt godalgās, jo kurš gan cits, ja ne izstrādātājs vislabāk parzin spēli! Taču arī šis pieņēmums izrādījās maldi. Tā kā pēdējais es nebiju, bet uz godalgām arī nevilku, tad nu darīju to kas man sanāk vislabāk – izklaidējos, rakstīju aprakstus, būros pa tabulām un gādāju lai visi spēļu protokoli nonāktu arī turnīra dalībnieku ekrānos.
Arī sevi neuzskatu par apdalītu nedz smukuma, nedz prāta ziņā 😉
Pie balvām netiku, bet citējot klasiķus – “Gūt var dodot, gūt var ņemot, dodot gūtais – neatņemams!”
Izbaudīju to, ka spēju sagādāt citiem prieku.

Ieva (Nadze)

Nadze Meitene no rajona. Nezinu kas viņai patīk vairāk – pingvīni vai hokejs, bet acīmredzot – lietas kas saistītas ar ledu.
Turnīra skaļākā balss. Taktikas – “Kas neriskē – nedzer šampanieti”, “Es cīnīšos par Nadeždas kausu” un “Es zinu labāk, iepūt man” 😉 Rezultāts – dažādi turnīra rekordi un antirekordi. Piemēram – visvairāk izpildīto misiju skaits vienā spēlē – 12/12, vismazāk izpildīto misiju skaits spēlē – 0/2 , kārtas sliktākais rezultāts – 89.2, turnīra visīsākais ceļš, punktu rekords Latvijā – 260. Decibelu mērītāja mums nebija.
Ja Nadeždas kausu (aizpūstās sliedes) izcīnīt neizdevās, tad citu nozīmīgu balvu, mērķtiecīgi uz to ejot, tomēr izdevās iegūt – “Rīgas goda viesis
Rīga tika apciemota 7 reizes no 8 iespējamām, iekabinot visiem.
Protams ka skaista un gudra.

Dainis. (Riebīgais ačkariks)

09Dainis Visu atbildību par iesauku uzreiz noveļu uz volejbola turnīra organizatoriem 😉
Jau pirms turnīra tika uzskatīts par vienu no kandidātiem uz uzvaru. Kāpēc? Jo visur (ok, gandrīz visur), kur piedalās Dainis, viņa mērķis ir uzvara (vai vismaz sacensība) Pirmās divas kārtas arī tika iesāktas iespaidīgi – pirmajā pjedestāls, otrajā uzvara, un tad … cīņā iesaistījās ģimenes locekļi un viss kļuva sarežģītāk. Daiņa taktika – misijas (otrs lielākais paņemto misiju skaits turnīrā). Autors teicienam ” Pag, kā tur palika ar tām misijām – jāpilda vai vienkārši jāņem?
Vairums gan jau butu priecīgi arī par 6. vietu. Bet ne Dainis.
Viņš pacietīgi gaidīja savu iespēju, un to sagaidījis arī izmantoja – fināla zibensturnīrā izkļuva no loti grūtas kvalifikācijas un triumfēja “Grande finale” . (Droši vien skriešanas treniņi ir aizsegs vilcieniņu shēmu izstrādei)
Tika arī pie balvas “Viesmīlīgākais spēļu laukums” (vai vismaz puses nobalvas, jo nācās dalīties ar sievu)
Vārdu sakot – sportsmen, komsomoļec, prosto horošij pareņ 😉

Edgars (Eds, Edžiņš)

Edžiņšs Lāga zellis 😉
Turnīra sākumā bija pareizās stratēģijas un taktikas meklējumos un eksperimentos, bet rezultāti tobrīd bija vairāk lejasgalam atbilstoši. Acīmredzot eksperimenti tomēr deva augļus, jo turnīra otrajā pusē sāka spēlēt pārliecinošāk, treknu punktu pieliekot pēdējā kārtā ar dubultuzvaru un maksimālo punktu skaitu. Tomēr turnīra sākumā bija par daudz izliets, lai spētu sasmelt. Jūs gan jau padomājāt ka izliets tika ūdens.
Pff… muļķības. Liets tika guži kas cits.
Domāju nav tāda turnīra dalībnieka, kas nebūtu spēlējis Edžiņa papildspēli “Vai tas ir vīns?”
Es pat rakstot šo rakstu, izspēlēju vienu partiju, mans secinājums – šī spēle ir pat atsevišķa turnīra vērta 😉
Edžiņš izrādījās arī labs Latvijas pārzinātājs, izcīnot tajā trīs uzvaras, bet līdz eksperta titulam pietrūka vienas uzvaras.
Nu un protams- “Edžiņ, Edžiņ, Edžiņ, Edžiņ – paraparapapapapam, do it do it again – do it again with love!” 🙂

Raimonds

Raimonds Tāpat kā Evita, turnīru sāka ar 6. kārtu, nomainot Emīlu, no kura mantoja tobrīd 7. vietu. Atšķirībā no citiem turnīra dalībniekiem – nebija nekādas prognozes, jo mēs vienkārši nezinājām, kā viņš māk šo spēli. Jau savā pirmajā (pārējiem – sestajā) kārtā izcīnīja dubultuzvaru, parādot ka nekāda māžošanās nav plānota un būs nopietns konkurents. Kaut arī pēc tam tik graujošus rezultātus neuzrādīja, līdz pat pēdējai kārtai bija teorētisks pjedestāla pretendents. Finiša spurtā izrāva 5.vietu , kas jebkurā gadījumā ir augstāk kā starta pozīcija.
“Grande Finale” zibenturnīra finālists
“Limanānu skriešanas draugu” pārstāvis, kam ir izvedojusies ļoti laba komunikācija un kontakts ar “Limanānu dzeršanas draugiem” 😀 (autortiesības – Baibai)

Mārtiņš (Seymour)

Seymour Latvijas spēles līdzautors. Bez viņa šī spēle nebūtu nonākusi līdz turnīram. Tātad, arī viņam, teorētiski – vismaz Latvijā, vajadzēja būt topa augšgalā. Bet nebija 🙂 Pirms turnīra prognozēs īsti nebija ne uzvaras kandidātu lokā , nedz arī potenciālo lūzeru galā. Turnīra gaitā to arī apstiprināja, faktiski visās kārtās iegūstot +/- daži punkti ap vidējo kārtas rezultātu, finišējot ar punktu skaitu, kas no turnīra vidējā atšķīrās par nieka 2.2 punktiem (1666.6 vs 1668.8).
Domāju ka balva “Viduvējākā viduvējība” nopelnīta godams 🙂
Terminu “hosts” un “hostēšana” skaidrotājs un priekšzīmes rādītājs 😀
Starp citu, tas ko es tā īsti nesapratu – kā tad tur īsti bija ar to kašķēšanos ar Nadziņu? It kā patika, it kā nepatika, bet vairāk tā kā patika vai vairāk tā kā nepatika? 😀
Gudrs – viennozīmīgi. Vai smuks? Atkal neesmu “kompots”, bet tā ka visi turnīra dalībnieki ir smuki un gudri – tātad – jā!

Anita

Anita Es nezinu, vai pirms turnīra kāds spēja prognozēt šādu spēli un rezultātu, kas nudien izvērsās iespaidīgs . Katrā kārtā vismaz viena uzvara (pēdējā – divas) + otra spēle – laba, kopvērtējumā – 11 uzvaras, kārtas vidējais rezultāts – 189p, visu laiku turējās pjedestāla zonā un neļāva konkurentiem atslābt, visreālākā kandidāte uz 1. vietas izraušanu. Turnīra beigas izdevās izcilas, bet tā kā tadas bija arī galvenajai konkurentei – kopvērtējumā – turnīra sudrabs un vesela kaudze balvu citās nominācijās.
* balva “Stabilitāte” – visās kārtās pa uzvarai, turklāt vissliktākais kārtas rezultāts – 172p. (bija spēlētāji, kam šāds rezultāts bija viens no labākajiem)
* balva “Turnīra misionārs” šķiet ļoti precīzi raksturo izvēlēto taktiku – visvairāk paņemto (135) un izpildīto (122) misiju
* balva “Latvijas eksperts” – triumfēja gan pēc spēļu, gan pēc uzvaru punktiem, esot vienīgā kas LV izcīnija maksimālo rezultātu – 4 uzvaras no 4.
* balva “Āzijas eksperts” (pēc spēļu punktiem)
* balva par skaistumu un gudr…. oi, ieskrējos – par to balvas nedeva, vienkārši fakta konstatācija 😉

Ilze (Zuks, IlZZuks)

Zuks Vēl viena “legally blonde” būtne. Turnīra līderis faktiski visos rādītājos un pārliecinoša turnīra uzvarētāja. 13 uzvaras (3 no tām dubultuzvaras), 2. vieta turnīra garākajā ceļā (dalīti ar Chi) , turnīra augstākais misiju izpildes procents – 97.7 % (85 no 87). Sporta spēlēs mēdz teikt, ka mājās pat sienas palīdz. Varbūt tas bija slepenais uzvaru noslēpums ? Kā nekā, puse turnīra spēļu aizritēja Mārtiņielas apartamentos.
Sākšu garo balvu uzskaitījumu :
* Vilcieniņu rudens līgas 2014 uzvarētāja , Gran Prix ieguvēja
* “Eiropas eksperts” (gan pēc spēļu punktiem, gan uzvaru punktiem)
* “Indijas eksperts” (gan pēc spēļu punktiem, gan uzvaru punktiem, 3 uzvaras)
* “Viesmīlīgākais spēļu laukums” (dalot ar Daini)

Otrās vietas pat nesākšu uzskaitīt.
Turnīrs patiešām būtu grūti iedomājams bez spēlēm Martiņa ielas rezidencē, kā arī paldies par turnīra norises nodrošināšanu, daloties ar saviem spēļu krājumiem.
Viennozīmīgi – skaista, gudra, un es arī teiktu – viltīga. Protams, labā nozīmē. 😉

Baldis (Baiba, Aldis, Baldiņi)

15Baldis “Long story short” – turnīru uzsāka Baiba, bet turnīra viducī sakarā ar saspringto darba grafiku, deleģēja Aldi pāris spēles izspēlēt savā vietā. Pēc atgriešanās apritē, izrādījās, ka arī Aldis ir kritis spēļu azartā. Tā kā Baiba jau sākumā bija deklarējusi, ka viņai rezultāti īpaši nerūp, svarīgāka ir socializēšanās, nevienam īsti nebija iebildumu par viena spēlētāja transformāciju uz duetu. Begās pat man kā turnīra statistiķim, nav skaidrs, kurš izspēlēja vairāk spēles – Baiba, Aldis vai duetā 🙂
Nostāsti par šmakovkas vakaru arī ir jau iegūluši turnīra zelta stāstu fondā.
Lai arī, kā paši teicās, rezultāts nav galvenais, tomēr pāris uzvaras tika izcīnītas, un kas nav mazsvarīgi – pēdējās kārtās, tādējādi sajaucot rezultātu tabulu un saasinot cīņas.
Baiba šad un tad mūsu turnīru atspirdzināja ar kādu dziedājumu – kāpēc gan ne, ja balsij ir operas rūdījums un māk taisīt konservus (tieši to taču māca koservatorijā, vai ne?) 😀 Savukārt Aldis parūpējās par interesantāku noslēguma ballītes norisi, tajā atzīmējot arī savu vārda dienu. Sumināts!
Skaisti un gudri. Abi.

Salvis

Salvis Par Salvja izredzēm pirms turnīra nebija nojausmas, jo pirmās vicieniņu spēles viņam bija pāris pirmsturnīra treniņspēlēs, kuru laikā bija jāiebrauc noteikumos un viltībās. Taču bija arī zināms, ka Salvis ir Katanas ieceļotāju speciālists un ar galda spēlēm nav gluži pirmo reizi ar pīpi uz jumta, un tas lika izturēties piesardzīgi.
Turnīru iesāka labi, taču izgāza vidusdaļu. Beigas atkal nospēlēja salīdzinoši labi. Ar šādu sniegumu cīnījās par balvu “Viduvējā viduvējība” , tomēr šajā kategorijā piekāpās Mārtiņam.
Tomēr bez balvas neizpalika – ļoti labi iejutās Āzijā, un lai arī tikai viena uzvara, tomēr pārējās spēlēs bija tik maz atpalicis, ka izdevās par 1.5! punktiem apssteigt Ilvu, kas Āzijā bija izcīnījusi 3 uzvaras.
Tādējādi – turnīra “Āzijas eksperts
Arīdzan Salvis esot gana gudrs un gana smuks 😉

Kārlis un Emīls

Sākumsešpadsmitnieka dalībnieki, kas uzsāka turnīru, bet tā gaitā tika nomainīti.
Kārlis turnīru iesāka ar 3 uzvarām 3 kārtās , sablīvējot rezltātus un piesakot sevi kā dalīnieku.ar kuru jārēķinās. Kārļa sekotājai Evitai šādu tempu neizdevās noturēt.
Emīls – viens no spēlētājiem, kam jau no turnīra sākuma bija skaidra sava turnīra misija – “Man vienalga kura man būs vieta, galvenais lai būtu augstāk par Daini!” Diezgan ambiciozi, zinot kādi turnīra plāni bija Dainim 🙂 . Paradoksāli, bet Raimondam, kurš, iespējams pat par šādu misiju nenojauta, izdevās to izpildīt, kopvērtējumā apsteidzot Daini par nieka 6.8 punktiem 🙂 (Raimondam – 1592.7 , Dainim – 1585.9

Noslēgums.
Paldies visiem kas spēja šo izlasīt līdz galam 😉
Tiekamiees nākamajos piedzīvojumos

Categorized: 140+

Comments are closed.